Lataşiba: İki Kentin Arasında İrem Uşar

ISBN:

Published: 2013

Paperback

136 pages


Description

Lataşiba: İki Kentin Arasında  by  İrem Uşar

Lataşiba: İki Kentin Arasında by İrem Uşar
2013 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 136 pages | ISBN: | 3.48 Mb

Bir yanda Genişler’in kenti Lata’da yaşayan Şlopgen- diğer yanda Darlar’ın kenti Şiba’da yaşayan Dara. Birbirinden habersiz iki çocuk. Genişler’in Lata’sında hayat yirmi top dondurma gibi- Darlar’ın Şiba’sındaysa her şey solucan gibi ince ve uzun.MoreBir yanda Genişler’in kenti Lata’da yaşayan Şlopgen- diğer yanda Darlar’ın kenti Şiba’da yaşayan Dara. Birbirinden habersiz iki çocuk. Genişler’in Lata’sında hayat yirmi top dondurma gibi- Darlar’ın Şiba’sındaysa her şey solucan gibi ince ve uzun.

Eski bir kitap ve festivalde kendini gösteren bir gölge, Şlopgen’le Dara’nın dikkatini çekince olan olur! Yaşamlarının ve kentlerinin sınırını belirleyen yüksek duvarın ardında ne vardır acaba?..Çocuk edebiyatının dikkati çeken genç yazarlarından İrem Uşar, birbirine zıt kentlerde yaşayan ve yasak olanı keşfetmek için benzer duygularla yola çıkan iki çocuğun, tehlikeli olduğu kadar eğlenceli hikâyesini anlatıyor.

Herkesin zayıf, her yerin dapdar ve eğlenceli her şeyin yasak olduğu Şiba’da yaşayan Dara da- hayatın yemek, eğlence ve tembellik üzerine kurulu olduğu Lata’da yaşayan Şlopgen de, günün birinde kentlerini çevreleyen yüksek duvarların ardında ne olduğunu merak ederler. Katı kurallarla tektipleştirilmiş toplumlarda birbirinden habersiz büyüyen iki kahramanın yıllar önce bir belediye başkanının kaprisi sonucu ikiye bölünen Lataşiba’yı bir araya getirme girişimlerini etkileyici bir kurguyla aktaran roman, Bilge Yarasa ve Ressamlar adlı ressam gibi renkli karakterlerle bezeli.

Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) Yılın En İyi Çocuk Öyküleri Kitabı 2011 Jüri Özel Ödülü sahibi yazarın, yalın bir dille kaleme aldığı kitaba, Sadi Güran’ın özgün desenleri hayat katıyor. Hem çocukları hem de yetişkinleri tektipleştiren ve ötekileştiren kurallar üzerine düşünmeye davet eden modern bir masal.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Lataşiba: İki Kentin Arasında":


chambresairial.com

©2012-2015 | DMCA | Contact us